Колiр за всiма правилами

Точна передача кольору під час друку упаковки - складне завдання для будь-якої друкарні. Для її вирішення потрібно однакове сприйняття кольору всіма учасниками процесу, грамотний контроль фарби, розробка правильної формули змішування, контроль кольору в процесі друку. Сучасні апаратні та програмні інструменти для кольорової лабораторії зможуть мінімізувати помилки та знизити витрати, пов'язані з виготовленням неякісної продукції.

ПРАВИЛЬНА СУМІШ

В першу чергу, необхідна умова для уточнення і затвердження правильного кольору перед друком - формалізувати колірні характеристики, не покладаючись на індивідуальне сприйняття. Вирішити це завдання може довідник Pantone Formula Guide, який ще на етапі створення макету дозволяє побачити, як ці кольори будуть виглядати після друку. Це важливо, оскільки більшість кольорів неможливо адекватно відтворити на сучасному моніторі. Інформацію про обрані кольори можна легко і однозначно передати працівникам препресса і співробітникам друкарень, завдяки загальноприйнятій системі нумерації кольорів Pantone. Крім того, для кольорів наводяться формули змішування, що дозволяє уникнути дорогих помилок.

Для друкарень, які самостійно займаються змішуванням фарб, було розроблено програмне забезпечення InkFormulation, що забезпечує швидкий і точний спосіб створення, зберігання, затвердження та подальшого вилучення барвних формул.

Нова версія InkFormulation 6 пропонує більш гнучкі рецепти та асортимент, поліпшену роботу з базовими матеріалами, а також автоматично визначає необхідну товщину барвного шару та допомагає знизити обсяги шкідливих відходів.

Завдяки складному математичному ядру, яке точно прогнозує ступінь взаємодії фарби з матеріалами, система InkFormulation 6 здатна калькулювати оптимальні і найбільш економічні рецепти, які враховують процес друку, тип фарби, освітлення, ціну пігменту та число використовуваних матеріалів і компонентів. InkFormulation 6 гарантує незмінно якісний результат на широкому спектрі матеріалів (в т. Ч. На прозорих плівках і металізованих поверхнях) при різній товщині шару фарби. Значно покращений модуль Basic Material дозволяє працювати з широким вибором добавок в рамках єдиного асортименту, надаючи користувачу можливість змінювати одну з добавок у рецепті без необхідності повного перерахунку або створення нового асортименту.

ЗАВДАННЯ, ЯКІ ВИРІШУЮТЬСЯ КОЛЬОРОВОЮ ЛАБОРАТОРІЄЮ НА ДРУКОВАНОМУ ВИРОБНИЦТВІ:

 • Часто друкарня стикається з ситуацією, коли різні партії фарби одного і того ж найменування істотно розрізняються за кольором. Вхідний контроль фарб - одне з завдань кольорової лабораторії. Інструменти: X-Rite Color iQC Print, спектрофотометр, прободрукарний пристрій.
 • Створення рецептів сумішевих фарб, які точно відповідають зразкам, та адаптація існуючих рецептів до умов виробництва. Це спрощує виробничий процес і допомагає використовувати барвні залишки для складання нових рецептів. Інструменти: X-Rite InkFormulation; спектрофотометр, пробопечатний пристрій.
 • Контроль ходу друку тиражу та якості друкованої продукції: як контрольне вимірювання підписних листів, так і промір тиражних аркушів зі збереженням статистики кожному тиражу. Дозволить перевести переговори із замовником з області суб'єктивних оцінок до області точних цифр. Інструменти: X-Rite Color iQC Print, спектрофотометр.

ПРОБНИЙ ДРУК

Одним з найважливіших інструментів барвної лабораторії є прободрукарний пристрій, основне завдання якого полягає у виготовленні вифарбовування, тобто пробного відбитка підготовленої в лабораторії або отриманої від постачальника фарбою. Такі відбитки надалі можуть бути використані для роботи з системами комп'ютерного аналізу кольору і підбору фарб, для вимірювання оптичної щільності, стійкості до стирання, подряпин і хімічних впливів, еластичності, адгезії, блиску, краскопереноса, світлостійкості, а також для оцінки якості друку і закріплення фарби. Дані рішення дозволяють істотно знизити витрату матеріалів, оскільки знімають необхідність виготовлення пробних відбитків безпосередньо на друкарській машині.

Компанія IGT розробила прободрукарні пристрої серії С1, відмінною рисою яких є зручність і простота експлуатації. IGT С1 можна використовувати для отримання відбитків на різних матеріалах, включаючи папір, картон, полімерні плівки, ламінати, фольгу, жерсть і т. д..

ПЕРЕВАГИ ПРИСТРОЮ IGT С1:

 • сучасний дизайн і простота в управлінні;
 • висока надійність і стабільність роботи;
 • може бути застосованим для різних комбінацій матеріалів, офсетних фарб і друкованих форм;
 • можливість виготовлення відбитків на металевих банках;
 • чудова відтворюваність на друкарській машині;
 • раскатний модуль і друкарська секція об'єднані в одному пристрої;
 • 19 встановлених значень сили притискання в друкованій парі;
 • невисока ціна і низькі експлуатаційні витрати.

Прободрукарні пристрої IGT Серії F1 призначені спеціально для підприємств, які використовують методи флексографічного та глибокого друку. Існує 5 модифікацій з різним функціоналом.

Рішення дозволяє працювати з широким асортиментом матеріалів для друку.

ПЕРЕВАГИ ПРИСТРОЮ IGT F1:

 • міцна конструкція та висока надійність, стабільна робота при тривалій інтенсивній експлуатації;
 • проста і швидка процедура очищення;
 • широкі можливості для використання різних комбінацій матеріалів, фарб, анілоксов і друкованих форм; швидка їх зміна;
 • автоматичне виготовлення двох відбитків (один за іншим);
 • хороша кореляція з результатами, отриманими безпосередньо на друкарській машині;
 • електронне управління силою притиску і швидкістю друку;
 • відповідність останнім стандартам ЄС.

ИНСТРУМЕНТАЛЬНАЯ ДІАГНОСТИКА

Must have для будь-якої офсетного друкарні - вимірювальний прилад для інструментальної оцінки кольору, який необхідний не тільки в кольоровій лабораторії, а й на всіх інших етапах друку. Ідеальний вибір - портативний спектроденситометри X-Rite eXact, який забезпечує точні й узгоджені вимірювання для досягнення необхідного кольору, покращує продуктивність, усуває ймовірність помилки через людський фактор.

ОФСЕТ ФЛЕКСО
Кольоровий довідник Pantone Formula Guide
Програмне забезпечення X-Rite Ink formulation 6, X-Rite Color iQC Print
Прободрукарський пристрій IGT C1 IGT F1
Портативний спектроденситометр X-Rite eXact X-Rite Ci6x
Переглядова кабіна JUST Normlicht Color Viewing Light Professional

Табл. 1. Необхідне оснащення барвової лабораторії

Прилад може бути оснащений ключовими елементами, необхідними для конкретного користувача, включаючи друкаря та керуючого менеджера. X-Rite eXact відрізняється зручним сенсорним монітором, інтуїтивно зрозумілим меню, функцією BestMatch, вбудованим еталоном білого для калібрування, а також різними апертурами 1,5 мм, 2 мм, 4 мм або 6 мм.

X-RITE EXACT ЗДІЙСНЮЄ ВИМІРЮВАННЯ У ЧОТИРЬОХ РЕЖИМАХ:

 • M0 - без фільтру;
 • M1 - в режимі джерела освітлення D50;
 • M2 - з УФ-фільтром;
 • M3 - з поляризаційним фільтром.

Це заощаджує час, який, зазвичай витрачається на зміну фільтрів і збереження даних вимірювань.

З функцією BestMatch, користувачі можуть одним натисканням дізнатися, чи можна отримати необхідний колір, змінивши товщину барвистого шару або в'язкість фарби. Вбудована в прилад калібрувальна пластина гарантує оптимальну точність вимірювання, а інтегровані бібліотеки Pantone дозволяють швидко і точно виміряти складові кольору. Використовуваний з NetProfi ler eXact, може керувати і контролювати роботу з кольором на рівні підприємства.

Для роботи з металізованими відбитками і нерівними підкладками була розроблена серія спектрофотометрів зі сферичною геометрією X-Rite Ci6x. Інструменти серії Ci6x відкривають можливості для реалізації однакової програми контролю кольору, ефективного управління контролем якості технологічних процесів і скорочення операційних витрат. Різноманітність інструментів дає підприємствам будь-яких розмірів можливість сформувати надійну вимірювальну систему, що забезпечує стабільні результати та підвищений обсяг виробництва. Тому серія Ci6x - це відмінний вибір для широкого спектру галузей і сфер застосування.

Важлива умова для коректної оцінки кольору - враховувати різні аспекти, які впливають на індивідуальне сприйняття. Використання переглядових кабін з каліброваними джерелами світла може істотно збільшити якість продукції і знизити кількість браку, а також дозволить зрозуміти, як будуть виглядати відбитки в різних умовах (наприклад, при денному світлі або на полиці магазину).

Одним з лідерів у цій галузі є німецька компанія JUST Normlicht, що випускає серію переглядових кабін Color Viewing Light Professional з безліччю зручних і корисних функцій. Всі зафіксовані параметри документуються і представляються у вигляді кольорових звітів.

ПЕРЕВАГИ COLOR VIEWING LIGHT PROFESSIONAL:

 • 5 джерел світла: D65, A, TL84, D50, УФ;
 • зручна електронна панель управління;
 • віддалений доступ зі смартфона, планшета або ПК;
 • налаштування яскравості;
 • лічильник відпрацьованих годин для своєчасної заміни ламп;
 • функція змішування різних джерел освітлення.

КОНТРОЛЬ КОЛЬОРУ В ПРОЦЕСІ ДРУКУ

Для максимально ефективного управління кольором також необхідна програма X-Rite Color iQC Print - комплексне рішення для організації процесу контролю, вбудовується в сучасний цифровий робочий потік. ПО гарантує однаковість представленої спектральної інформації по всім колірним бібліотекам і незмінність їх значень.

ОСНОВНІ ПЕРЕВАГИ COLOR IQC PRINT:

 • відповідність індустріальним стандартам ISO та сертифікаційним специфікаціям G7, PSO, JPMA і ін .;
 • вибір необхідних параметрів контролю таких як, оптична щільність, dE, розтиск, треппинг і баланс по сірому;
 • різний операційний доступ для менеджерів, технічних керівників і працівників, структурований для вирішення чітко визначених завдань;
 • настройки індивідуальних параметрів перегляду для всього завдання, кожного друкованого аркуша або вимірювання;
 • повна підтримка PantoneLIVE;
 • вбудована функція включення / відключення NetProfi ler дозволяє програмі IQC підтримувати коректність вимірів на найвищому рівні.

В результаті використання програмного рішення мінімізуються витрати фарби і паперу, підвищується ефективність, виявляються технологічні відхилення на ранніх стадіях. У табл. 1 представлено рекомендовані оснащення для офсетних і флексографічних друкарень.

Джерело статті http://machouse.ua/press-center/s3/news/tsvet-po-vcem-pravilam.html

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *